Tagasi Katherine´is

img_2706Darwinist pidime suunduma tagasi Stuart Highwayle, mis viis meid läbi Katherinei, kus olime juba kunagi olnud. Katherinei esimesel külastusel jäi kohalik ajaloo muuseum tol korral külastamata, kuid see eest seekord käisime seal ära.

Muuseumi hoovil leidus palju vanarauda, mis oli kasutusel aastakümneid tagasi Katherinei rajoonis. Peamiselt olid väljas erinevad põllumajandus tööriistad, traktorid ja masinad, kuid leidus ka mitmeid tööriistu teistes valdkondades.

Ühes angaaris seisis ka lennuk, mis kuulus esimesele lendavale doktorile (Flying doctor) Katherineis. Kunas Austraalia on suur ja lai, siis on siin olemas eraldi lendavad doktorid, kes kihutavad mööda taevast ringi oma uhkete lennumasinatega, et jõuda kiirelt kõigi abi vajajateni. Tänapäeval on asi juba kõvasti rohkem arenenud nii meditsiini kui ka tehnika valdkonnas.

Ei puudunud ka kommunikatsiooni osa. Seal oli väljas esimesed telefonid ning natukene ka juttu telefoniliinide vedamistest üle pikkade vahemaade. Kuna kohati leidub palju võsa ja metsi ning on teada, et Austraalia on koduks mitmetele maailma kõige mürgistematele madudele, siis nii mõnigi liini vedaja andis otsad.

Õhtul suundusime karavaniparki, kus panime püsti Falconi välikino.

Kategooria: Katherine

Comments are closed.