Arhiiv » detsember, 2010 «

Valmistumine

Vaikus on võtnud võimu meie blogi nurgakeses, kuid tegelikkuses oleme juba päris mitme toiminguga ühele poole saanud. Nüüdseks on meil olemas Austraaliasse minekuks Working Holiday viisa, tervise- ja reisikindlustus, rahvusvaheline juhiluba ning mitmeid uusi teadmisi Austraaliast endast.

Viisa tegemine oli kiire ning valutu. Veebiaadressilt http://www.immi.gov.au/ (Austraalia valitsuse kodulehelt) on võimalik valida omale vastava viisa ankeet ning see ära täita. Seal on ports küsimusi, mille vastusteks tuleb peamiselt valida kas jah või ei. Midagi keerulist seal ei ole ning ankeedi täitmine võtab orienteeruvalt aega 15 kuni 20 minutit. Vastus saadeti meile E-postile pühapäeval 3 kuni 4 tunni jooksul. Osad on saanud ka viie minutiga 😉

Tervise ja füüsilise töö riskiga kindlustuse võtsime QBE’st http://www.studenttour.eu/est/austraalia-reisikindlustus/ ning reisitõrke kindlustuse koos pagasikindlustusega võtsime hoopis aga IF-kindlustusest. Meie eesmärk oli saada võimalikult odavalt, seega jääme lootma, et see kätte ei maksa. Eks alati tasub võtta kindlustuspakkumine kõikidest võimalikest kindlustusfirmadest.

Lasin omale ARK’is valmis vorpida igaks juhuks ka rahvusvahelise juhiloa, mille sain 400 Eesti krooni eest! Seepärast otsustas Krister loobuda selle tegemisest ning tema jääb lootma oma juhilubadele kirjutatud Driving License kirjale. Rahvusvahelise juhiloa tõlge näeb välja kui väike raamat, kus on kirjas 9 erinevas keeles erinevad andmed, mis käivad juhilubadega ikka kaasas.

Oleme lugenud ka mõned raamatud, mis räägivad Austraaliast ning teinud ka mitmeid tähtsaid märkmeid omale. Mina olen põhimõtteliselt oma seljakoti juba kokku pakkinud.

Kuna meil on plaanis minna päevaks Malaisia pealinna Kuala Lumpurisse väikesele reisile, siis kavandame vaikselt mingit programmikest omale ka sinna. Näiteks lähme kindlasti Petronas kaksiktornidesse turnima ja võib-olla ka teletorni.

Eks kirjutame ja teavitame teid millalgi Veebruari kuus uuesti – just enne minekut, mil mina olen tolleks ajaks juba töötu ja Krister lihtalt loll.

Kategooria: Eesti  Kommenteerimine suletud